Czy tata może kangurować dziecko?

person Posted By: Anka list In: Narodziny dziecka On: favorite Hit: 434

Koszulka do kangurowania dla tatusiów to moje odkrycie ostatnich dni. Według mnie jest to obowiązkowa pozycja w każdej wyprawce, kiedy czekasz na narodziny dziecka. Szkoda, że wcześniej o niej nie wiedziałam.

Kochane moje kobietki spodziewające się przyjścia na świat maluszka nie zapominajcie, aby tata dziecka był zaangażowany w jego pielęgnację od pierwszy dni, chwil życia. To jest bardzo ważne. BARDZO.

Wiecie, dlaczego? Ponieważ niestety jakoś tak się utarło, że to MAMA, czyli Ty wstaje do dziecka, zajmuje się nim, pielęgnuje, bo …. Bo nie wiem, dlaczego. SERIO nie wiem i nie podoba mi się taki wariant. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale zdarza się najlepszym tatusiom.

Słyszałam wiele tłumaczeń…

Podobno mamy większą więź z dzieckiem, a mężczyźni się boją. Bo coś mogą zrobić, bo takie kruche…

Mężczyźni mają troszkę trudniej z tą więzią. Nie czują ruchów, nie zachodzą w nich zmiany hormonalne. Po porodzie często są bezradni jak małe dzieci. Pamiętam jak mój partner bał się wziąć syna na ręce w beciku. Siedział wyprostowany na krześle. Miałam wrażenie, że boi się poruszyć, aby nie uszkodzić malutkiego zawiniątka. I tak siedział, patrząc na śpiące dziecko, nieruchomo. Mam ten kadr przed oczami cały czas.

Poza tym oni nie mają piersi, a tylko przy piersi maluszek się uspokaja…, więc co mają zrobić? Biedactwa.

No fakt mężczyźni nie karmią piersią, ale mają inne walory i warto, aby nasz noworodek od pierwszych chwil je poznał. Nie ma nic wspanialszego dla dziecka jak kontakt skóra do skóry. I to nie musi być tylko skóra mamy. Skóra taty jest równie wspaniała.

Gwarantuję Wam, jak ON odkryje, że ten tyci człowiek z jego nosem, oczami, kształtem dużego palca u stopy uspokaja się słuchając JEGO bicia serca, JEGO głosu. Poczuje się wspaniale. Zmięknie. Pokocha te chwile. Będzie mógł od początku przyzwyczaić dziecko do siebie, swojego zapachu i to, uwierzcie mi, będzie zbawienne. Kiedy będziesz chciała odpocząć. Kiedy będziesz miała kryzysy, mało snu, nabrzmiałe od mleka cycki. Kiedy będziesz chciała pospać ON weźmie maluszka, położy sobie na klatce piersiowe a TY odpoczniecie.

Nie ma cudowniejszego widoku, jak widok ojca, który trzymając swoje nowo narodzone dziecko rozkleja się totalnie. I widząc to TY rozpływasz się w zachwycie. Nie umiem tego opisać słowami, tak jak bym chciała, ale jest to wspaniały widok. Ojcostwo jest wspaniałym doświadczeniem.

CZARNY%20koszulka%20do%20kangurowania%201x1_3.jpg

Czemu nie spakujesz koszulki do torby do szpitala? Pomyśl, po porodzie będziesz totalnie zmęczona i wtedy ON weźmie ten Wasz wspólny cud, położy na sobie…. A TY odetchniesz i zapamiętasz ten Wasz czas, Wasz wspólny moment, wspólne doświadczenie….

CZARNY%20koszulka%20do%20kangurowania%201x1_1.jpg

 CZARNY%20koszulka%20do%20kangurowania%201x1_2.jpg

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło