Kokon Niemowlęcy HIT czy KIT? Czy warto go mieć i dlaczego jest przydatny dla młodej Mamy?

person Posted By: Anna list In: Narodziny dziecka On: favorite Hit: 416

Kokon Niemowlęcy HIT czy KIT? Czy warto go mieć i dlaczego jest przydatny dla młodej Mamy?

O Kokonie Niemowlęcym opinie są różne od bardzo chwalebnych po negatywne. Niektórzy uważają, że to zbędny wydatek, bibelot, zbieracz kurzu.

Czy słusznie? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. My z Naszej strony przedstawimy oczywiście ZALETY Kokonu Niemowlęcego.

      filibabba-gniazdko-niemowlece-leafed-dark-mint%201utulisie%20pl.jpg

Zastosowanie kokonu jest bardzo szerokie.

 

Można używać go do spania w łóżku rodziców (dziecko jest bezpieczne, a rodzice pewni, że maluch nie zostanie przygnieciony), lub włożyć go do standardowego niemowlęcego łóżeczka, żeby w pierwszych miesiącach życia zapewnić mu bardziej przytulne miejsce do spania.

     filibabba-gniazdko-niemowlece-leafed-dark-mint.jpg

Kokon Niemowlęcy Idealnie sprawdzi się jako przenośne łóżeczko - w salonie, na tarasie lub podczas wyjazdów. Dziecko leżące w kokonie na kanapie nie musi być już obkładane poduszkami. Pamiętacie, jak się okładało takiego malucha z każdej strony, aby przypadkiem nie spadł? Było.

 

Kokony Niemowlęce są bardzo wygodne i przytulne.  Posiadają materacyk-gąbkę w środku przez co dziecku jest miękko i nie potrzeba nic podkładać pod spód.

Kokony Niemowlęce są również niebywale praktyczne. Zewnętrzny brzeg "wałek" jest całkowicie odpinany od spodu gniazdka, co umożliwia łatwiejsze pranie. Powstają w ten sposób dwie części, które można niezależnie od siebie wyprać. Jeśli dziecku zdarzy się np. nasiusiać to można łatwo wyprać samą dolną cześć, nie ma potrzeby wkładać cały kokon do prania. Dodatkowo sam spód jest również bardzo praktyczny, odsuwamy zamek i zdejmujemy poszewkę, wyjmujemy materacyk ze środka i takim sposobem pierzemy tylko poszewkę.

Kokon może mieć wszelkie zastosowanie, od narodzin może służyć jako gniazdko a potem, gdy dziecko jest starsze można sam "wałek" podłożyć pod klatkę piersiową i dziecko może wygodnie leżeć na brzuszku i uczyć się podnoszenia główki.

      utulisie%20pl%20qbanamama.jpg

Jak widzicie plusów jest całkiem sporo.

Taki gadżet a tyle ukrytych zastosowań.

Osobiście uważam, że Kokony Niemowlęce nie są fanaberią. Są za to bardzo użytecznym gadżetem, który zwyczajnie ułatwi życie przyszłej Mamusi.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Zresetuj hasło